Pozrite si nás aj na FACEBOOKU

Spoznajte krásy  nášho kraja.

Obec Doľany je malá podkarpatská obes s obrovskými príležitosťami stráviť v nej krásny víkend. Nahádza sa na úpätí Malých Karpát.

Doprajte si tu poriadny " duševný wellness"!

Ako prvé nesmiete prehliadnuť doliansky historický chodník, ktorý začína pri pomníku Juraja Fándlyho. K nemu Vás nasmeruje hlavná tabuľa, ktorá je umiestnená pri autobusovej zastávke (v strede obce).

Doľany ako pútnická obec každoročne slávi púť k sv. Leonardovi- patrónovi obce. Púť je symbolom života, dokáže nás vytrhnúť z každodenného života či starostí , otvoriť naše srdcia a myseľ.

Termín slávnosti je pohyblivý a jednoducho sa dá vypočítať takto: koná sa 6. nedeľu po Veľkej Noci.

Stačí sa raz zúčastniť a veríme, že sa k nám budete radi vracať každý ďalší rok.

 

Za stromami dolianskeho arboréta je ukrytý kus histórie v podobe kalvárie z roku 1894 a kostolíkov ( kostolík sv. Šebastiána z roku 1708, kostolík sv. Leonarda zo 14.storočia).

 

Spríjemniť si deň výletom do prírody ? Áno !

Doľany sú východzím bodom pre rôzne trasy turistiky po krásnej prírode Malých Karpát - po vlastných alebo na dvoch kolesách.

Poctivo značené turistické chodníky Vás zavedú napríklad aj do Sološnice. Treba len sledovať žltú značku. (http://turistika.oma.sk/8108)

Po modrej sa dostanete na Zabité ďalej po zelenej na Záruby- najvyššieho vrchu Malých Karpát, a mnohé ďalšie.

Po dobrej turistike zaženiete hlad v miestnej reštaurácii B-club Doľany.(http://www.bclub.sk/).

Komfortne sa o Vás postarajú v penzióne Ompitál. (http://www.penzionompital.sk/)

Hrady, zámky, kaštiele....

Najkrajší hrad na Slovensku "hneď vedľa" hrad Červený Kameň vzdialený od Dolian len 5,4 km. Dá sa k nemu dostať autom alebo aj na bicykli.

Smolenický zámok vzdialený 15,2 km. Vhodný na príjemnú prechádzku v každom ročnom období.

Budmerický kaštieľ- známy ako poľovnícky kaštieľ postavený v kombinácii viacerých slohov vychádzajúcich z renesančných vzorov z Francúzka. - vzdialený len 7 km.

Cez hory sa po 18,6 km môžete dostať až k zrúcanine Plaveckého hradu v dedine Plavecké podhradie. Autom vzdialenosť 36,4 km.