" Vo víne je pravda, ale nikto nevie v ktorej fľaši konkrétne."

*Vínečko bíle, jsi od mej milej,
budu ta pít, co budu žít,
vínečko bíle.*

 

RULANDSKÉ BIELE

Ročník: 2016

Charakteristika: Suché

Alkohol: 12 obj.%

Objem: 0.75l

Popis: Rulanské biele má príťažlivú vôňu kvetov a plnú zamatovú chuť. Je to extraktívne svieže víno s harmonizujúcimi kyselinkami a jemnou arómou, ktorá pripomína citrusové plody s ľahučkými tónmi lipového kvetu. Vo víne je cítiť jemný nádych chleboviny.

Vďaka svojej chuti a plnej vôni je toto víno typicky dolanské.

 

ZELENÝ MUŠKÁTEL

Ročník: 2016

POLOSUCHÉ

Alkohol: 12 obj.%

Objem: 0,75l

Popis: Víno s chuťou a vôňou jari.

Je takmer isté, že starobylým, ľudovým pomenovaním Veltlínskeho zeleného je Zelený Muškátel. Víno je príjemne aromatické a vo vôni určite nájdeme domáce ovocie. Chuť je svieža a šťavnatá. Zelený Muškátel partí k vinárskej klasike.

 

RIZLING RÝNSKY

Ročník : 2016

suché

Alkohol: 12 obj.%

Objem: 0,75l

popis: O Rizlingu rýnskom sa hovorí, že je to víno kráľov a kráľ vín.

Ryňák, ako ho volali naši otcovia má svetlo žltozelenú až zlatožltú farbu a typickú jemnú kvetinovú vôňu. Chuť je plná, zvýraznená šťavnatou kyselinkou. Rizling rýnsky vyniká svojou harmóniou, hlavne staršie ročníky.

Je to ideálne víno pre chvíle pohody a kľudu.

 

ZELENÝ MUŠKÁTEL

Ročník:2016

suché

alkohol:

Objem 0,75l

popis: Je to typické harmonické víno s nádhernou zeleno-žltou farbou a s vôňou muškátu. Chuť nadobúda charakter lipového medu. Zelený Muškátel je ľahké a lahodné vínko nezameniteľnej chuti. Je to skvelý mladý spoločník.

 

SILVÁN ZELENÝ

Ročník:2016

suché

alkohol:

objem: 0,75l

popis: Od Silvánu môžeme očakávať aromatickú vôňu s ovocnými a korenistými tónmi. V chuti je plný, extraktývny a korenistý s harmonickou sviežou kyselinkou.

 

CZERSZEGI FUSZERES

Ročník: 2016

polosuché

alkohol:

objem : 0,75l

popis: Táto odroda vznikla krížením odrôd Iršai Oliver a Tramín červený. Odrodové charakteristiky týchto dvoch sa vo víne prásne prejavujú. Vôňa je intenzívna, cítiť môžeme svieže citrusy a v pozadí sa objavujú muškátové a korenisté tóny, ktoré sa odzrkadľujú aj v chuti tohto sviežeho vínka.

 

DEVÍN

Ročník 2016

polosuché

alkohol:

objem: 0,75l

popis: Vínko Vás očarí žltpzeleným farebným odtieňom a prekvapí pikantným ovoco-korenistým buketom po exotickom ovocí, divokých ružiach či muškátovom kvete. Jeho chuť je plná aharmonická.

 

!!! UŽ ČOSKORO SA MôŽETE TEŠIŤ NA MLADÉ VÍNKA 2017 !!!